היי לך,
אני כל כך שמחה שמצאת אותי! קוראים לי מיכל ואני מאפרת כלות וערב, יוצרת תוכן, מעבירה סדנאות והשתלמויות ומנהלת קהילת ביוטי

בקרי אותי באינסטגרם

ליידי מודל

ליידי מודל


"הרבה בעיות בחיים שלך יכולות להיפתר בעזרת האנשים שסובבים אותך. מה שבשביל מישהי אחת יכול להיות מובן מאליו, מהווה לא פחות מגלגל הצלה למישהי אחרת. זו המהות של נטווריקינג בעצם. נטוורקינג טוב סובב בראש ובראשונה סביב נתינה– אגב, לאוו דווקא הדדית או תלויה בדבר. ככל שהנתינה שלך באה ממקום אמיתי יותר, כך הסיכוי לייצר קשר חזק עם האדם שמולך גובר.תתחילי בלתת מה שאת יכולה– תתפלאי איך זה משנה לך את החיים פלאים."

תכירו את שירן שבתאי, בת 33 מגבעתיים, עורכת דין ומנהלת פיתוח עסקי ביום, מייסדת ומנהלת קהילת Go Ladies! בלילה.


לחגוג את היום

רובנו נוהגות להצטלם לכבוד היריון או חתונה, כשאת בהריון הגוף שלך הוא לא הגוף "הרגיל" שלך, כשאת מתחתנת את לא באמת כפי שאת ביומיום. מדועלא לחגוג אותך ואת העכשיו? לא לחכות שתרזי את החמישה קילוגרמים שהעלית? זה בסדר שהעלית, זה בסדר שהיום השיער שלך לא הסתדר או שאולי אינך חשה שאת במיטבך. עדיין – תחגגי את עצמך, אל תחכי.


יום בהיר אחד, במהלך יוני האחרון,  שירן שבתאי, הקימה קבוצה בפייסבוק לנשים המבוססת על נתינה הדדית כבסיס לנטוורקינג בין החברות. היא כתבה באחד הפוסטים:

אני מקווה שנשים יבינו שיש בקבוצה פוטנציאל מיוחד. שחיבור בין אנשים יכול לסייע לך להשיג כל מה שתרצה, הוא כמו מקל קסמים שיכול לסייע לך להשיג כל דבר לו רק תבקש. מזכירה לעצמי שהחיבור הכי חזק בין אנשים נוצר מנתינה. מקווה שהליידיז החדשות שיצטרפו לקבוצה ישתפו פעולה ויוכיחו ששינוי אמיתי מתחיל ביומיום שלנו. בהשפעה של כל אחד מאיתנו על מישהו אחד.  

יומיים לאחר הקמת הקבוצה, העלתה לאוויר פרויקט ראשון המבוסס על העברת הטוב שלך הלאה והציעה שירותי פיתוח עסקי לליידי הראשונה שתגיב ותעביר הלאה לבאה בתור משהו שהיא יכולה לתת. הפרויקט תפס תאוצה וחברות הקבוצה העבירו בינהן שירותי עיצוב בית, סטיילינג, סידור ארון בגדים, עיצוב אלבום תמונות, בייביסיטר, עצה משפטית ועוד – כל אחת לפי יכולתה האישית. זה היה הפרוייקט הראשון של הקבוצה.

דוגמנית: שירן שבתאי, צילום: יואל דה וריס


בערך 1,000 נשים הצטרפו לקבוצה במהלך 48 שעות ללא כל פרסום, חברות שצירפו חברות, שמועה שעברה מפה לאוזן. הפעילות הזו הייתה הסנונית הראשונה. הרעיון לאירוע התרמה המשלב העצמה נשית ונתינה, החל לקרום עור וגידים כאשר שירן נתקלה בסרטון של חנות בגדי ים שרץ ברשת.

"הפרויקט "Lady Model– יופי אמיתי הוא כאן ועכשיו" עומד  למעשה על שילובם של 4 יסודות: שילוב בין יופי פנימי ליופי חיצוני (מצד אחד הליידיז מצטלמות ומן הצד השני תורמות כראות עיניהן). ובין נתינה לעצמך ונתינה לחברה בה את חיה (יום צילומים חוויתי להגשים לעצמך את הפנטזיהומן הצד השני הגברת המודעות לסרטן השד). תוסיפי לזה את הנטוורקינג שנוצר בין משתתפות האירוע והנה קיבלת את השילוב של כל אבני היסוד של קבוצת Go Ladies! והאידיאולוגיה שלי" מספרת לי שירן.

בסרטון הופיעו נשים במידות שונות אשר לקחו חלק ביום צילומים מקצועי שהתקיים בחנות בגדי הים התל אביבית. לאחר צפייה בסרטון הבינה שירן שני דברים:

הראשון הוא שיש הרבה מאוד נשים שרוצות להצטלם ולחוות את החוויה של "דוגמניות ליום אחד" אך מסיבות כאלה ואחרות (למשל חוסר זמן, סיבה מתאימה, תקציב, דימוי גוף וכו')לא הגשימו זאת מעולם.

השני, הוא שאם כל כך הרבה נשים נרתמו למען קמפיין מסחרי ברשת, מדוע לא לנתב את הפנטזיה הנפלאה הזו של כל כך הרבה נשים למקום טוב כמו למשל גיוס תרומות למען מחלה נשית מובהקת.

צילום: Yesh Avira


באופן מעניין, בתחילה תוכנן יום הצילום ל- 30 בנות, 4 צלמים וו4 מאפרות, משהו קטן, סימלי. למרות זאת, לאחר שהעלתה פוסט על היוזמה עברו ימים ספורים עד שהיוזמה החלה לתפוס תאוצה פנומנלית, עשרות נשים ואנשים החלו לגלות עניין, אנשי מקצוע ביקשו להתנדב במסגרת האירוע, וצוות מתנדבי הליבה של הפרויקט הוקם על ידה.

יום לאחר העלאת הפוסט יצרה שירן קשר עם עמותת 1 מ-9, עמותה שכל קיומה סביב נשים שחלו בסרטן השד, מבחינתה היה זה חיבור טבעי. הלא מדובר במחלה נשית מובהקת והעיתוי – ממש רגע לפני כניסתו של חודש המודעות הבינלאומי לסרטן השד (החל באוקטובר). העמותה בירכה על היוזמה כבר באותו יום והפרויקט יצא לדרך באופן רשמי.

התגייסות המונית – ההתגייסות לפרוייקט היתה יוצאת דופן:

חברת פנדורה הביעה נכונות לספק תכשיטים לאירוע ואף לתת חסות בסך 400 שקלים לזוכה בהגרלה שנערכה בין התורמות שתרמו מעל 100 שקלים. N.E.BAGS העניקו חסות למקום השני בהגרלה בדמות תיק עור בעיצוב אישי בשווי 250 שקלים.

בית הספר לאיפור יוסי ביטון העניק שובר לסדנת איפור בשווי 250 שקלים לכל מי שתרמה מעל 85 שקלים ואף העניק למאפרות שהתנדבו במסגרת האירוע 50 שקלים לקניית מוצרים ברשת.

גרפיקאית נרתמה לעניין ויצרה סקיצות לגרפיקה לפרויקט (הגרפיקה הנבחרת אגב, נבחרה על ידי חברות קבוצת Go Ladies! בהצבעה בפייסבוק)

צילום: נועם אופק

מותגים נוספים כמו רוני קנטור, MOMA , אפרתה, ולדיס עיצוב פרחים, שאפולה, NEAT, ברוריה וגליקסון הצטרפו ותרמו ממיטב מוצריהם. כיום יש בקבוצה 1,500 נשים מכל הגילאים ומכל הארץ.

כך הפך האירוע מרעיון בראשה של בחורה אחת בשם שירן שבתאי להפקה מיוחדת למטרה טובה, שהוקמה בתוך שלושה שבועות בסך הכל, ללא תקציב ובהתבסס על תרומות בלבד.


צילום: נועם אופק

צילום: נועם אופק

צילום: נועם אופק

צילום: נועם אופק

האירוע

האירוע חגג את היופי הפנימי והיופי החיצוני: הפנימי- תרומה לעמותה כרצונה של כל משתתפת.  והחיצוני – יום צילומים המוקיר ומתעדאת היופי החיצוני של כל משתתפת.

כל אחת נרשמת ומקבלת כרטיס – לכל כרטיס שם משלו: "מהממת שתורמת", "עפה על עצמי וגאה בזה", "לא צריכה סיבה כדי לעשות משהו טוב", ועוד.

המתחם שהיה ב"CAMEO" במתחם התחנה, היה מחולק לפינות שונות שסיפקו תפאורה נהדרת לצילומים. נדנדות, רחבה/מרפסת, פינות אירוח. בר משקאות וכיבוד קל. מוסיקה ברקע והרבה נשים נרגשות. האירוע חולק לשתי משמרות, כאשר היה אדם אחראי על אנשי צוות מתחום מסויים. שירן מסתובבת במתחם, מדברת עם נשים שהגיעוומוודאהשהכל מתנהל כיאות. לצידהנטאליורמפלש המסייעת לה ביחד עם יעל שוטלנדבכל הקשור להפקה וללוגיסטיקה של האירוע. צוות הליבה המסור שעשה לילות כימים כדי שהאירוע הזה יתנהל על הצד הטוב ביותר, מתרוצץ בלי הרף בין העמדות ודואג שהדברים יתקתקו כמה שיותר טוב.

רואי לקנר, אחראי צלמים, חתם על ציוד מארליך וגליקסון והתחיל להקים את עמדות הצילום בבוקר ולצוות צלמים לכל עמדה.  כל צלם מוצמד לעמדה, פעם בשעה נערכה רוטציה בין צלמים שלא כל התמונות יראו אותו הדבר, הם ביימו את הבנות והציעו לוקיישנים שיצטלמו טוב.

משה, MySayKastoriano אחראי על הסטייליסטים, מספר שהכוונה הייתה שכל סטייליסט יעצב לפי סגנונו האישי, ללא הגבלה של סגנונות, קונספטיםוכו'. החשיבות העליונה הייתה קודם כל לרומם לבנות את מצב הרוח, ולאחר מכן להפיח למעשה את הנשמה בלוק על ידי תהליך סטייליניג מקצועי. "אפילו אם תעשי ללקוחה סטיילינג נהדר אם היא לא תרגיש טוב מבפנים זה לא יצא טוב" מחדד משה.


צילום: נועם אופק

צילום: נועם אופק

צילום: נועם אופק

צילום: Yesh Avira


להעניק יחס אישי – לחייך, להשרות אנרגיות טובות, לשאול, להעניק תשומת לב לצרכי האישה שמולך, במידה ויש צורך להעלות את המורל. כל אחת באה במצב רוח שונה, ויש להתייחס ולתת לכל אחת יחס פרטני ומיוחד שמותאם לה אישית בדיוק כמו תהליך הסטיילינג.

עניין לא פשוט באירוע רב משתתפות, ולכן הניחו לבעלי המקצוע לעשות את עבודתם ללא התערבות מצד המארגנים וללא עמידה על זמנים.

שירן זנדברג האחראית על המאפרות, מספרת שבגלל שהיו ביטולים, היו מאפרות שהגיעו מוקדם במיוחד, למשמרת וחצי. ובניגוד לצלמים שקיבלו במקום ציוד מושכר, המאפרות השתמשו בציוד שלהן, ובמוצרים שבשרשותן, ולכן ההרתמות למעשה עלתה להן מכיסן האישי.

הגיעו כ-40 מאפרות, יותר מכל בעלי מקצוע אחרים, 8- 9 נשיםלכל אחת,  וחצי שעה לכל אישה. , 

לאירוע הגיעו מאפרות מאשקלון, אשדוד, מקריית ביאליק . הן הונחו להתחבר לסגנון האישי ולאישיות של האישה שמולן. סגנון האיפור היה יומיומי, מחמיא, כזה שנועד להבליט את היופי של כל אישה כפי שהיא, טבעית מבלי להפוך אותה לדמות אחרת.

היום שאחרי האירוע – כעת כשהאירוע החברתי הראשון נמצא מאחוריה, שירן מספרת שהשליחות האישית הזו, לעיתים באה קצת על חשבון חיים פרטיים.

את הערבים שלי בשבועות העוקבים לאירוע ביליתי בעיקר במיון תמונות, טפסי שחרור, מיון אלבומים והעלאת תמונות לדף הפרויקט בפייסבוק. עד עכשיו יש עוד מה לעשות.

ולמרות זאת אין חרטות שכן הסיפוק עצום והיא כבר חושבת על אירועי ההתרמה הבאים שתפיק.

כשמסתכלים על אירוע ההתרמה רב המשתתפות שהוקם תוך שלושה שבועות, פועלה של שירן שבתאי מהווה השראה. הבחורה הזו הוכיחה שכל אדם יכול לתרום, ושכל אדם יכול לקום בבוקר ולהחליט לעשות שינוי. הכל אפשרי, אף רעיון לא גדול מדי, דוגמא לישראלי היפה. 

הצטרפי לדף הפייסבוק של Go Ladies!

תמונות במצגת:

תמונות גלית וליה קרן – צילום: אהוד פליק ונדב קרלינסקי

 מרינה סמוליאנוב, צילום: דקל אבו, אישה בבורדו/סגול – ניקול גולדמן


תמונות נוספות מהאירועהירשמי לקבלת עדכונים במייל

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן