היי לך,
אני כל כך שמחה שמצאת אותי! קוראים לי מיכל ואני מאפרת כלות וערב, יוצרת תוכן, מעבירה סדנאות והשתלמויות ומנהלת קהילת ביוטי

בקרי אותי באינסטגרם

שיטת השערה – משה אלול

שיטת השערה – משה אלול

הוזמנתי לטיפול בשיטת השערה אצל משה אלול, ובאופן טבעי, לחוצה שכמוני, ערכתי עליו מחקר מראש;

אלול הינו יזם, אומן, חובב מוסיקה ומנגן בבוזוקי, מצייר משחר ילדותו, לרוב ציורי נוף רחבי ידיים. הוא מחובר לאומנות בכללותה מציור ועד נגינה, הוא החל כאמן קעקועים ורכש שמו בתחום במהלך 28 שנה.

בשנת 2005 עשה הסבה לעולם האיפור הקבוע והקים את החברה עם אשתו. הוא מאמין גדול בהדמיית שיער בעזרת איפור קבוע(Hair Follicle Simulation –HFS) ועבר בעצמו את התהליך כך שיכול להתייחס לתהליך מצד הלקוח מתוך נסיון אישי.

כיום הוא בעל החברה שבין היתר, מפתחת תכשירים ועזרים טכנולוגיים, לטיפול בשיטת השערה ומוכרת בארץ ולחו"ל.

הוא הינו אחד ממייסדי שיטת האיפור הקבוע בעולם, ומוזמן ליעדים שונים סביב העולם בכדי לחלוק את שיטותיו והידע שצבר במהלך השנים. הוא לימד והדריך בכנסים וסמינרים מקצועיים בפני בעלי מקצוע המאמינים בשיטות העבודה שלו המבטיחות איפור קבוע והדמיית שיער ברמה גבוהה במינימום זמן והכי חשוב תוצאות יפות.

 


אלול מאמין שכדי להצליח ולהציג תוצאות ברמה גבוהה ישנם ארבעה פרמטרים חשובים:

  • המכשיר בו נעשה הטיפול ויכולותיו הטכניות.
  • יכולת אישית מקצועית גבוהה של המטפל.
  • פיגמנט צבע איכותי.
  • מבנה המחט.

למרות הדרך המרשימה והמוניטין שצבר, מרשים ככל שיהיה, ביקשתי לשאול אותו מספר שאלות, בכל זאת הגבות נמצאות ממש במרכז הפנים והיה לי חשוב לדעת מי מצייר לי גבות.

 


ספר לי בבקשה כיצד עברת מתחום הקעקוע לתחום האיפור הקבוע

הכל התחיל כאשר אחת מלקוחותי כמקעקע ביקשה שאבצע בעבורה איפור קבוע בגבות לאחר שבעבר עברה טיפול איפור קבוע(כביכול) בגבות שנעלם לאחר שלושה שבועות. בזכותה הבנתי שזהו תחום עצום המחכה למורה דרך.

התעמקתי בתחום והבנתי שמומחיותי, הידע והנסיון שרכשתי כמקעקע יכולים לתרום לתחום האיפור הקבוע. כאשר נכנסתי לתחום, יצירת האיפור הקבוע הייתה משימה קשה שכן החדרת הפיגמנט לקחה המון זמן ובנוסף האפקט היה אטום בצבע ולא טבעי ולכן עלתה בראשי שיטת השערה, בה ניתן לשוות לגבה מראה טבעי.

לאחר הטמעת השיטה בקרב תלמידים שלמדו דרכי על השיטה, התחלתי לפתח טיפולים חדשים נוספים כגון הצללת עפעפיים, שחזורי פטמות לנשים אשר עברו כריתה בפאן הרפואי ועוד.

הנגיעה בעור בעזרת מכשור ומחטים נתנה לי להבין היטב את היכולות כאומן לצייר אומנות על העור. כבר בעת כניסתי לתחום האיפור הקבוע היה לי ברור שעל מנת לבצע אפקט גבות למשל או מילוי שפתיים, בחירת המחט צריכה להיות ייעודית לסוג הטיפול שאני מבצע על מנת לקבל את האפקט הרצוי, כמו כן ידעתי היטב מתוך עבודתי כמקעקע שסוגי העור שונים ומחולקים לעור בעל פיגמנט חם או קר ובחירת הצבע הייתה כמובן מותאמת לסוג וגוון העור.

 


מתי החלטת לערוך הסבה?

ההחלטה לבצע את השינוי לא קרתה במהלך לילה אחד, ככל שהשקעתי יותר בתחום האיפור הקבוע והאסתטיקה כך גדלה הדרישה לידע עד אשר לא יכולתי להכיל את שתי המקצועות יחד ובחרתי לקדם את תחום הביוטי.

מהו ההבדל בין צבעים לציור קעקוע לבין צבעי איפור קבוע

החומרים באיפור קבוע לרוב טבעיים ועשויים ממינרלים טבעיים, ניתן למצוא צבעים על בסיס אורגני או איירון אוקסיד ועוד כאשר בצבעי קעקועים משתמשים ביוד. החומר בקעקועים לרוב דליל יותר ומרוכז יותר ואינו מתאים לשימוש באיורי הפנים.

כמו כן, באיפור קבוע ניתן לבחור גוון מתוך סדרת צבעים עשירה ובנוסף ניתן לערבב צבעים עד לקבלת הצבע הרצוי. חוץ מצבעי היסוד, ישנם גם צבעים משלימים היודעים לנטרל את הצבע יסוד, לדוגמה:

אם קיים חשש לגבה אשר תאדים עם הזמן יש להוסיף לצבע הנבחר מעט צבע ירוק זית שהוא הצבע המשלים ומנטרל את האדום, תורת הצבעים מרתקת ועמוקה ונלמדת בבית ספרו של משה אלול,

ישנם חוקים כתובים וגם  המון לא כתובים בנושא העיצוב והבחירה אך לרוב זה נעשה בשיתוף עם הלקוחה ובאישורה.

 


האם כל אדם יכול לעבור טיפול בשיטת השערה?

אין מגבלה את מי לקבל או לא ,יש להצהיר על מצב בריאותי ולנהוג על פיו, למשל במקרים של לקיחת כדורים לדילול דם רצוי להפסיק את לקיחת הכדורים כחמישה ימים לפני הטיפול ואו במקרים של טיפולי כימוטרפיה או הקרנות,

אין לטפל באיפור קבוע עקב חשש למערכת חיסונית לא יציבה ולכן רצוי לתת לגוף מנוחה של לפחות שישה חודשים לפני ביצוע טיפול איפור קבוע.

איך הגוף מגיב לאחר הטיפול?

עקב החדרת הפיגמנט בעזרת מחטים ישנו תהליך ריפוי שאורכו בין שבוע לעשרה ימים, תוך תקופת ההחלמה יתכן גלד קל מאזור הטיפול, על מנת לסייע לתהליך ההחלמה יש למרוח את אזור הטיפול במשחה לאחר טיפול למשך שבוע עד עשרה ימים כפעמיים ביום, ניתן להתקלח רגיל כבר כשעתיים מסיום הטיפול, אבל חשוב ביותר להמנע משיזוף ארוך, כניסה לים ולבריכה או לג"קוזי או סאונה למשך 10 ימים.

 


האם הטיפול מתאים לכל אישה?

כיום טיפולי האיפור הקבוע מאוד פופולריים ואכן יש ביכולתם לבצע שינוי מדהים לטובה בנראות הכללית,  כל אישה יכולה להטיב עם המראה שלה בעזרת איפור קבוע נכון. לגבי רגישות להרפס,  לרוב הרפס יוצא לאחר טיפול איפור קבוע בשפתיים ולכן בדף השאלות בהצהרת הלקוחה ישנה שאלה לגבי הרפס והמלצה לטיפול מונע.

מהו תהליך העבודה

על מנת לא לעמוד בסיטואציה של חוסר דיוק ועל מנת לתת ללקוחה להיות חלק מההחלטה רצוי לשרטט לפני כל איפור ולקבל את אישור הלקוחה. הטיפול לוקח כשעתיים, יש לחזור לחשקו לאחר חודשיים ולאחר מכן הוא מחזיק מעמד כשנה.

 


חווייתי האישית:

אני בעלת צורת גבה טבעית שאינה מתאימה לצורת העיניים, היא מפילה לי את העיניים, הקשת לא בולטת מספיק והצד החיצוני של הגבה אינו גבוה מספיק.

הגעתי מאד לחוצה ומשה מאד הרגיע אותי, המדריכה הראשית שלו דלית לוי ליוותה אותו בטיפול וגם היא הוסיפה לאווירה הסימפטית והמרגיעה.

משה צייר לי את הצורה הרצויה של הגבה, וליווה את הציור בהסברים.  הטיפול לקח כשעתיים, קצת כאב, אבל כאב נסבל שכולנו כנשים המורגלות בשעווה, לייזר ושאר ירקות כבר מכירות היטב ויכולות לשאת בכבוד, והתוצאה שווה בהחלט.

לאחר הטיפול העור מסביב לגבה היה מעט אדום ומעקצץ, הייתי נמנעת מלהסתובב בחברה בערב שלאחר הטיפול, אבל יום לאחר מכן העור חזר לעצמו. הציור נראה טבעי. מכיוון שהגבה הטבעית צומחת בצורה לא מחמיאה, היו אזורים בהם השיער הוסר לחלוטין, ונשאר ללא שיער, וגם בהם האיפור הקבוע נראה כגבה טבעית. משה אכן אמן ויודע כיצד גבה טבעית צריכה להראות וכיצד להדמות אותה.

דלית ניקתה לי את הגבות כדי להעלים את הצמיחה הלא נכונה של השערות, ובאורח פלא הן לא צמחו חזרה במשך

חודש וחצי. הבחורה מוכשרת ללא ספק.

הירשמי לקבלת עדכונים במייל

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן