ויוי בלאיש בשבוע האופנה

שבוע האופנה Gindi TLV Fashion Week 2017 שהתקיים במתחם קניון האופנה TLV Fashion Mall אירח את תצוגת האופנה של המעצב ויוי בלאיש לאביב קיץ 2017


ויוי בלאיש בעל ותק בתחום הקוטור, כיהן בעברו במשך כ5 שנים כמעצב ראשי בבית האופנה של רוברטו קוואלי שבאיטליה, לאחר מכן הקים באיטליה ליין לבני נשים,  כיום עובד בישראל, בעל מותג עצמאי משל עצמו לשמלות כלה וערב בסטודיו בתל אביב. המכירה מתבצעת בסטודיו בתאום פגישות מראש. התהליך מורכב מיצירת סקיצה, עיצוב, תפירה ורקמה המאפיינות את סגונו האישי של המעצב ועד לתוצר הסופי.

הקונספט העיצובי של בלאיש הוא בוהמייני עם טוויסט, נשי ורך מגניב, סקסי ולא מתאמץ. השמלות, רובן, מורכבות מחומרים טבעיים כמו משי, פשתן או כותנה העוברים מניפולציות בתפירה ובדים שונים. הוא שואב השראות בעיקר מהטבע, בשילוב דימויים נשיים מעולמות מיתולוגיים העוברים אינטרפטציה לעולמנו. הגזרות בעיצובו משוחררות, סופר נשיות ועליהן פריטים מפוסלים המשלימים את המראה, נותנים משב רענן מרענן. הוא שואב השראה אף מתרבויות שונות, וקשוב מאד להשפעות שנות השבעים על האופנה העכשווית.

ויוי בלאיש עולה על הבמה, לחץ על התמונה להגדלה


בלאיש רכש שמו בארץ כמעצב שמלות כלה, אך מעבר לכך שזו התצוגה הראשונה של ויקטור ויוי בלאיש בישראל זו תהיה הפעם הראשונה שויוי בלאיש מציג אופנה ולא רק כלות. עבודת המחקר לקחה אותו לעולמות חדשים ישנים והניבה קולקציה אחרת. בנוסף, בלאיש מקפיד על כל פרט ואפילו הנעליים שהוצגו על המסלול, הן בעיצובו.

לגבי הקולקציה, שמלות בוהמייניות עשירות בבד וטקסטורות, מרחפות קלילות ואווריריות, מלאות בפרטים ומתוכננות בקפידה אך עדיין באופן כביכול לא מתאמץ. יין העתיקה פוגשת את אופנת ימינו בתוצאה מלאה בד מתנפנף וסגנון אישי משולבת מחשופי ה-V עמוקים ושסעים.

צילום: אבי ולדמן.

לחץ על התמונה להגדלה


דגמי הקולקציה