שי שלום בשבוע האופנה

שבוע האופנה Gindi TLV Fashion Week 2017 שהתקיים במתחם קניון האופנה TLV Fashion Mall אירח את תצוגת האופנה של המעצב שי שלום לאביב קיץ 2017


לאחר שבשנה שעברה הקדיש את תצוגת האופנה לגרייס קלי האצילית השנה מעצב האופנה שי שלום בחר להתמקד בקול נשי מסוג חדש המרתק את התקשורת ואת עולם האופנה. קולקציית אביב / קיץ 2017 הוקדשה לאחת הנשים המסקרנות ומעוררות המחלוקת כיום בעולם, מלניה טראמפ. כולם מדברים על מלניה, על העבר הצבעוני, פגישתה עם טראמפ והכי חשוב - מה היא לובשת.

דונלד טראמפ בחר לעמוד בעין הציבורית, מלניה טראמפ היפהפיה, רעייתו לא בחרה בכך, וניכר שטראמפ מקשיב רק לעצמו. את מעמדה ואת תשומת הלב שהיא מקבלת היא תפסה מעצם נישואיה לדונלד טראמפ. דווח בחדשות רבות הודות החרם שהוטל עליה מצד מעצבי האופנה המובילים בארצה, על סירבם הנחרץ להלבישה. חרם זה עורר אצל שלום אי נחת רב, אישי ומקצועי, והוא סולד מהתופעה הציבורית של הענשת אדם רק בגלל קרבתו וזיקתו לאחר.

המעצב בחן בקפידה את הופעותיה הפומביות של מלניה, קודם הבחירות וגם אחריהן וזיהה שסגנונה האישי משתלב היטב עם אני המאמין העיצובי של דגמיו, בפרט בעונות האחרונות. שלום בחר לבטא את התנגדותו לחרם ויצר קולקציה ייחודית בהשראתה.

 


קולקציית אביב / קיץ 2017 של המעצב שי שלום מתאימה לגזרתה הארוכה של מלניה. מאופיינת בקווים ארוכים, הנושקים לתווי הגוף בריחוף מפלרטט, ובגזרות הנוגעות-לא-נוגעות בקימורי הגוף תוך הדגשת המבנה הנשי. המכנסיים מתרחבים באיפוק אלגנטי, ומעוטרים בפסי טוקסידו הישר מטכסי ההכתרה הנוצצים, בהם בולטים במיוחד גם חיילי המשמר לבושי המדים, המקיפים את נושאי התפקידים הרשמיים בנאמנות מרשימה.

מעילון טכס ההכתרה קיבל פרשנות חדשה בדמותן של שכמיות סרוגות מעוטרות גדילים, ומקטורנים קלילים באורך הברכיים, המונחים בנינוחות אלגנטית על הגוף. השמלות שעוצבו מופיעות במספר אורכים משתנים לצד חולצות משי בגוונים שלווים. החומריות עשירה נעה על התפר שבין משי, עור, ופשתן, וסדרת אביזרים משלימים של תיקי קלאץ וחגורות רחבות-מותן בצבעוניות מתפרצת. הקולקציה מגיעה בקשת רחבה של צבעים שבולטת במנעד ייחודי מלבן ועד סגול, מוורוד ועד שחור. הדפסי הבדים נבחרו בקפידה, וקורצים לסיפור של התעוררות ופריחה עם ענפים ופרחים המסמלים יופי ותקווה, מחזוריות טבעית ואופטימיות.

כתת-קבוצה בקולקציה זאת, בחר שלום להציג קו לגברים, הנשען רובו ככולו על החומריות, הצבעוניות, וההדפסים של הקולקציה הנשית. מתוך התפיסה השוברת את המוסכמות שבגדי הגברים והנשים נבדלים בחומריות וצבע, שלום העצים את כוחם של דגמיו במתן זהות דומה לשניהם.

בדרכו המאופקת, שלום בחר להתייחס לסוגיה חברתית-מוסרית, חרם, וזאת תוך שימוש בפלטפורמה עליה הוא אמון, וכל זאת מתוך ההשראה האופפת את סיפורה הפרטי של הפירסט ליידי מלינה טראמפ.

צילום: אבי ולדמן


דגמי הקולקציה

דגמי גברים


סרטון התצוגה

הסרטון מערוץ הרשמי של Gindi TLV Fashion Week 2017- קישור