בסקולה- קרקס כמו שמעולם לא ראיתם

מהו הבסקולה – מרכז אמנוויות במה עצמאי השם למטרה לקדם קרקס בארץ. קרקס אורבני, המאפשר לאקרובטים סביבה בטוחה להתאמן ומקום מדליק שמרכז הופעות חוויתיות שלא רואים באף מקום אחר!  מערב בורלסק, מופעי אקרובטיקה מרתקים ומוסיקה מיוחדת היוצרת אווירה שאין באף מקום אחר בארץ.

לבסקולה אג'נדה חברתית, לקדם את תחום הקרקס העכשווי בארץ. כדי לעשות את זה ניגשים לאתגר בשני מישורים: האמנים והקהל.
 

 האמנים - יצירת ומתן חלל ייעודי לאימונים, יצירה וחזרות. בכל יום מימות השבוע (א׳-ה׳) מתקיימים אימונים פתוחים לאמני קרקס משעות הבוקר ועד הצהריים, דבר שמאפשר לאמני קרקס להתאמן על בסיס יומי - וכך יכולים האמנים לשמר ולשפר את היכולות הטכניות שלהם. המתקן מצויד בציוד מעולם הקרקס כמו חבלים, טיסו, טרפזים וכמובן מזרונים שונים ועזרי ביטחון וכושר.

בנוסף ישנה תכנית בה אמני קרקס מלמדים את מקצועות הקרקס לקהל הרחב כאלטרנטיבה מאתגרת ומהנה לאימון כושר - דבר שגם מעניק עוד עבודה לאמני קרקס בתחום וגם מנגיש את אמנות הקרקס לקהל ומקרב אותו לעולם הזה.
וכמובן - יצירת פרויקטים שונות המשלבים אמני קרקס וכן העסקת שירותי אמני קרקס לאירועים שונים.
 
הקהל - יצירת מופעי קרקס ומופעי המשלבים קרקס וכמובן שיווק ופרסום שלהם (הן לקהל משפחות והן לקהל המבוגר) ועל ידי כך הטמעה, צעד צעד, של תחום הקרקס כאמנות בוגרת, חיה ובועטת בעולם אמנויות הבמה של היום.

תמונות מהופעות בבסקולה


הקמת הבאסקולה

יובל עוז רצה להקים מקום מכיוון שרצה להיות מסוגל להוציא פרוייקטים לאור והזדקק למקום לאימונים. הרעיון היה להקים מקום לו ולחבריו ולתחזק אותו עם הופעות ואז הבין שיש צורך חברתי של קהילה שכן באותה התקופה מפעת חוסר מקום מתאים לאימונים האקרובטים נאלצו להתלות מעצים. יובל הבין שעליו לחשוב בגדול. גרי גוזלן, המכהן גם כחבר מועצת עיריית הרצליה, חבר אליו כשותף ולקח תחת כנפיו את ניהול המקום, ושיתופי פעולה עסקיים, אליהם הצטרפו בהמשך אנשים טובים ועוזרים לקדם את המיזם.

שינוי תפיסה - כיצד איך למתג את עולם הקרקס כמשהו בוגר ותוכן למבוגרים. היום באירופה יש מופעי קרקס למבוגרים. שחקן יכול לעשות מופע למבוגרים או לילדים. הסקילס הם אותם סקילס. האמן בוחר ללכת למקום שיותר כייף לו.

הזמנת אירוע – יובל עוז נפגש עם הלקוח, מנסה להבין מה סוג האירוע הרצוי. חושב עם הלקוח ומציע הצעות ורעיונות לאירוע ומתאים את האמנים המתאימים. מופע עד 250 איש- מספר מסויים שבו מרגיש הכי נכון.תמונות מאירועים בבסקולה

אחת לחודש יתרחש ערב בלנדר בשיתוף עם בצלאל – בלנדר הוא פרויקט מעניין של בסקולה. בתור יריית הפתיחה של הפרויקט בסקולה יצרה שיתוף פעולה עם בצלאל בו הסטודנטים מבצלאל יפגשו את האמנים לסדרת מפגשים ויצרו להם תלבושת לקטע שלהם. תלבושת שנועדה לשרת את מה שהאמן מבקש להעביר ולתת אימפקט לקטע.

בכל חודש יעשה משהו אחר.ערב לא צפוי. המורכב מבלנד של אמנויות שונות. קרקס, מחול, מוסיקה חיה, מכיל מספר התרחשויות שונות בערב אחד. מתחיל כמו ערב קוקטייל, כל התאורה מאירה התרחשות אמנותית ,כל פעם משהו אחר יקבל פוקוס.

מופע אלמנטס עם שקטק- זהו מופע לכל המשפחה המשלב מחול, פנטומימה, מוסיקה, מולטימדיה וקרקס. מופע חוייתי שרץ כבר שנה, כפעמיים בחודש, בחנוכה כל יום. הלהקה כבר הוזמנה להופיע בחו"ל, לטורים קצרים עם המופע.

רנדומאניה הרעיון - כשמו כן הוא, רנדומאניה השתעשעות ברעיון הרגשת הרנדומליות. זו הרגשה המועברת לאורך המופע.
אחרי שהקהל נכנס, תופס מקום ואולי לוקח איזה משקה ומשהו לאכול - האולם כולו מחשיך, התאורה נדלקת ופנסים חכמים מתחילים ״לסרוק״ את הקהל ולחפש את הדמו הבאה שהם רוצים להעלות לבמה.
בשלב מסוים התאורה נעצרת על מישהו מהקהל, משם מתחיל ערב לא צפוי שבמהלכו אין לדעת מי יעלה להופיע. אולי אתם? אולי המלצרית שמגישה לכם אוכל? אולי מישהו שיושב לידכם?
 

ערב הפתיחה
מופע אלמנטס
רנדומאניה

אמצע השבוע

9:00- 14:00 - אימונים של אמני במה.

 לאחר 14:00-  חזרות על פרוייקטים- גם של אירועים שמארגן המקום וגם חממה של פרוייקטים לא שלהם שגדלו כאן ועשו כאן חזרות עד הפרימריות.

18:00- 22:00 – (ראשון ושני) – שיעורים.

שישי בוקר

10:00 – 14:00

  • יש בבאסקולה מערכת רישום, כרטיסיות.

לגבי אירועי הערב – יש להתעדכן באתר,  בכל ערב יש משהו אחר: הופעה של מוסיקה/קרקס/תאטרון/מחו"ל- מארחים הופעות, עושים בוקינג להופעות.

בערבים שאינם משריינים מראש עורכים במקום בר קרקס-  זה זמן להתאמן למי שיש Day job – הזדמנות להתאמן ולשתות משקה על הבר.