תחלמי בגדול נסיכה – מופע ההתרמה של דיסני בשבוע האופנה

בשבוע האופנה Gindi TLV Fashion Week 2017 הועלתה תצוגה מרגשת של דיסני ישראל בשתוף עם עמותת "רוח נשית"” הפועלת למען נשים נפגעות אלימות, ונתנה חסותה לערב שכולו היה תרומה למען המטרה החשובה הזאת, מטרתו לשלוח מסרים של העצמה, וחתירה לעצמאות כלכלית.

הנסיכות העכשוויות של ימינו הן נשים מובילות המהוות דוגמא אישית ומעוררת השראה בשל הישגיהן ולכן הבחירה בסלבס הייתה מוצלחת. כיום מה שעושה טלאנט הוא אופי, הערך המוסך שהוא מביא מעבר למראה מצודד, והתצוגה הזו חיברה טאלנטים עם דמויות מהאגדה, עם מסר של העצמה. היה בזה דבר גאוני, שהרי לכל אחת מהסלבס האלו יש דמות ציבורית, פרסונה, ההיכרות הזו שלנו עימם עושה אותן זכורות בזכרוננו. עצם הבחירה בהן כפרזנטוריות יגרום להן להיות מזוהות עם השמלה והדמות מהאגדות לאורך זמן. אפקט שלא יכל להיווצר עם דוגמנית אנונימית. היה כאן אף מסר של העצמה נשית, שכן נבחרו לדגמן סלבס מכל הגילאים, מה שמציג אותן כנשים יפות קסומות וחזקות בכל גיל. למשל, האהבה לירדנה ארזי הורגשה באולם כאשר היא צעדה על המסלול, יפה ואצילית בכל גיל. כאשר כל אחד מהמעצבים עיצב שמלה ייחודית על פי העקרונות והסיפור האישי של כלה נסיכה, בהתאמה לסלבריטאית.

 

קורין גדעון בשמלה של אלן לוקש בהשראת שלגיה


מטרת התצוגה הינה להוות השראה לילדות ברחבי העולם שהן יכולות לחלום, ליצור ולחגוג את מי שהן, הפנימיות שלהן, בכך שמעניקים להן מודלים לחיקוי, נסיכות דיסני שכולנו מכירים ואוהבים.

. במסגרת התצוגה הציגו 35 מעצבים ישראליים מצליחים דגמים בהשראת הנסיכות של דיסני בהשתתפות סלבריטאיות, כאשר כל אחד מהמעצבים עיצב שמלה ייחודית על פי העקרונות והסיפור האישי של כלה נסיכה, בהתאמה לאופי הסלבריטאית, להמחיש שבתוך כל אחת מאיתנו יש נסיכה.

פורים התאים בדיוק לאווירת התצוגה כשעל הבמה צעדו "מוזות" ביניהן, ירדנה ארזי שהפכה לנסיכה טיאנה והצפרדע על פי המעצבת רזיאלה, אסתי גנסבורג שהפכה ליפיפיה הנרדמת של גולברי, קורין גדעון, שהפכה לשלגיה של המעצב אלן לוקש, דנה פרידר שהפכה לפוקהונטס בידי גליתה, יערה בנבנישתי שהפכה לנסיכה יסמין בידיה של נטע אפרתי, סיוון קליין שאף היא היתה שלגיה של המעצבת לי גרבנהאו, הזמרת דיקלה הפכה למולאן תחת ידיו של ששון קדם, שביט ויזל הפכה לשלגיה בידיה של ליהי הוד, (שעוד הספיקה ללדת בת לפני התצוגה) לירן כוהנר הפכה לרפונזל בעיצובה של שני צימרמן, שני פרידן הפכה לנסיכה בל של חגית טסה, יעל גולדמן הפכה לשלגיה גם היא של נעמה בצלאל, הודה נקש היתה מולאן של אליאן סטולרו.

 

ירדנה ארזי לובשת רזיאלה בהשראת טיאנה והצפרדע


הנה מה שהיה למעצבים לומר על השמלות:

יעקב גולברי המעצב הראשי של גולברי סיפר על השמלה של אסתי גינזבורג שפתחה את התצוגה, השמלה מציגה גרסא עכשווית של השמלה הקלאסית של סינדרלה עם התאמות לשוק המקומי. השמלה עשויה מבד אורגנזה, משי ושיפון שקוף במקצת עם שכבות המוסיפות לרושם ושובל ארוך – מה שהופך אותה לשמלה של נסיכה אמתית. לשמלה מחשוף וי נשי, סקסי ומחמיא. בעיצוב השמלה הושקעו כ-100 שעות עבודה, היא קלה להפתיע ונוחה לעומת בגדי סינדרלה המיתולוגים שנחשבו לכבדים ומסורבלים. אופנה של ימינו לא צריכה להיות מסורבלת וכבדה בשביל לגרום לאישה להרגיש במיטבה אלא זוהי הקלילות והנוחות שמייחדת את השמלה.

לי גרבנאו עיצבה שמלה בהשראת שלגיה לסיון קליין, שמלה העשויה מעבודות יד של תחרה ורקמות פרחים צבעוניים ופרחים עשויים נוצות וחרוזים. לשמלה נוסף עיטור ראש ייחודי בעיצובה של אפרת קסוטו.

ליהיא שמריך כהן מLUMINARY עיצבה שמלה בהשראה הנסיכה מרידה האמיצה לאורנה דץ,  דגם צבעוני עם טוויסט המסמל אומץ, דגם המורכב משני חלקים, כאשר החלק העליון הוא למעשה שמלה פתוחה מקדימה ועשויה מקטיפה ירוקה ועשירה ומתחתיה טייץ עשוי תחרה עם רקמת פרחים צבעונים המשובץ כולו באבנים צבעוניות בעבודת יד.

בית האופנה משכית בעיצוב שרון טל עיצב למאיה ורטהיימר דגם בהשראת אופייה של הפרזנטורית מאיה ורטהיימר המתחבר אף עם הדמות של אריאל בת הים הקטנה. דגם נשי ושובב בו זמנית אך עם זאת קלאסי ונקי כמו המים הצלולים של הים. עיטור ראש בהשראת הים עוצב על ידי תמי בר לב.

 

אסתי גינזבורג לובשת גולברי בהשראת סינדרלה


סיוון קליין בעיצוב של לי גרנבאו בהשראת שלגיה

אורנה דץ בשמלה של ליהיא שימריך Luminary - הנסיכה האמיצה

מאיה ורטהיימר בשמלה של משכית בהשראת אריאל בת הים הקטנה


חנה מרילוס עיצבה ללינור אברג'יל האצילית שמלת נשף בהשראת הנסיכה סינדרלה, שהיא הדמות מהאגדות האהובה ביותר על חנה. השמלה נתפרה מבד משי בצבע כחול קרח, בשילוב עיטורים בכתפיים ובחגורה.

דרור קונטנטו עיצב למיכל הקטנה שמלה בהשראת הנסיכה בל מ'היפה והחיה' ועיצב סט העשוי מ-2 חלקים. החלק התחתון עשוי מטול משי עם לורקס מוזהב והחלק העליון עשוי מעבודת יד בשיבוצים של אבני סברובסקי.

תמי לנדסמן, מנכלית דיסני ישראל, נותנת החסות לתצוגה בהשראת נסיכות דיסני לדורותיהן, תחת הכותרת "תחלמי בגדול, נסיכה" עם אורח איטלקי, ג'ובאני מסטרנג'לו המנהל האזורי של דיסני למזרח התיכון.

להגדלת התמונה נא להקליק עם העכבר

 צילום: אבי ולדמן.

לינור אברג'יל בשמלה של חנה מרילוס בהשראת הנסיכה סינדרלה

מיכל הקטנה בעיצוב של דרור קונטנטו בהשראת הנסיכה בל מהיפה והחיה

דפנה לוסטינג לובשת סיסטר M בהשראת מולאן


אפרת דור בשמלה של רימה רומנו בהשראת הנסיכה האמיצה

ננה שרייר בשמלת שלגיה של מיזו

מעיין קרת לובשת בר מרום בהשראת האמיצה


לירן כוהנר במשלה של שני צימרמן בהשראת סינדרלה

שני פרידן בשמלה של חגית טסה בהשראת בל

יערה בנבנישתי בשמלה של נטע אפרתי בהשראת יסמין


קורל סימנוביץ בשמלה של אריאל טודלנו בהשראת יסמין

שירלי בוגנים לובשת שני שמר בהשראת יסמין

נטלי דדון בשמלה של אפרת קליג בהשראת היפהפיה הנרדמת


הודה נקש בשמלה בעיצובה של אליאן סטולרו בהשראת מולאן

לובה יעקובסון בשמלה של דנה ברק- נוקס בהשראת בל

דנה פרידר בשמלה של גליתה בהשראת פוקהונטס


לאה שנירר בדמותה של פקהונטס עיצוב מיקה בשן

טיטי איינהו בשמלה של מעוז בהשראת פוקהונטס

דניאלה בסל(יד ימינו של מוטי רייף) בעיצובה של דורין פרקפורט בהשראת מולאן

שביט ויזל בשמלה של ליהי הוד בהשראת שלגיה


נטע אלחמיסטר בשמלה של עובד כהן בהשראת סינדרלה

דקלה בשמלה של ששון קדם בהשראת מולאן

מיקי בוגנים מאפר את שביט ויזל


סגרה את התצוגה אניה בוקשטיין בשיר שנכתב במיוחד בעבור האירוע ועוסק במסריו

צפו בסרטון התצוגה, ואתם חייבים לעצמכם לראות את ההופעה המפתיעה של הזמרת אניה בוקשטיין(בשמלה של עידן לרוס) בסוף הסרטון.

השיר נכתב לכבוד אירוע ההתרמה, החל מדקה 35.40. צפו בסלבס רוקדות עם אניה על הבמה כאשר ההאירוע הופך למסיבה שמחה ומעצימה.

 


 

הסרטון נלקח מערוץ הYoutube של ה Gindi TLV Fashion Week 2017, קישור לערוץ